Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

30.03.2012

Ewa i Sara

Źródlo http://www.siostrom.zafriko.pl/

Ewa Laufer- urodziła się 6 września 1991 roku.
Ewa od urodzenia cierpi na czterokończnowe porażenie mózgowe, wodogłowie ( zastawka Pudenza), epilepsja, alergia wziewno-pokarmowa, maksymalny obraz skoliozy ( ucisk garbu żebrowego na płuco), uszkodzenie nerwu wzrokowego ( - 14,5 dioptrii), nie siedzi, jest całkowicie leżąca, korzysta z pampersów, Ewę trzeba nakarmić, zmienić położenie ciała.
Ewunia uwielbia muzyke,a zajecia muzyczne wktorych uczestniczy stymuluja i motywuja ja do aktywnosci. Poprzez grymas twarzy okazuje radość, zadowolenie, ale też smutek/gdy odczuwa ból/uwielbia kontakt z ludzmi, a zwłaszcza dzieci, reaguje na znajome osoby.
Potrafi prawidłowo odczytać zabawne sytuacje-  reaguje wtedy szczerym śmiechem. Jest bardzo wrażliwa, najchetniej chciałaby, aby Sara (siostra) cały czas poświęcała jej.

Sara Laufer- urodziła się 6 września 1991 roku.
Sara od urodzenia cierpi na spastyczne porażenie mózgowe , alergię wziewno-pokarmowa, astygmatyzm, zaburzenia równowagi.
Sara-to chodząca dobroć, każdemu chce pomoc, jest bardzo przyjacielska i wrażliwa. Jest niesamowicie staranna i konsekwentna w wykonywaniu ćwiczeń tzw. tytanka pracy- za wszelką cene dąży do celu, bardzo ciężko potrafi pracować i to dało jej stawiać pierwsze kroki, a później zacząć chodzić.
Sara posiada niesamowita wyobraźnie i motywacje do działania. Interesuje się teatrem, często wystawiają sztuki- to jej pasja.
Interesuje ją geografia, dobrze jeździ konno, to dzięki systematycznej i wieloletniej hipoterapii.
Jej marzeniem jest nauka jezyka niemieckiego, kiedyś w szkole podstawowej się uczyła tego jezyka, teraz nie ma osoby i pieniędzy, aby to kontynuować.

Szansą na poprawę stanu zdrowia Ewy i Sary jest udział w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Dzięki kompleksowej rehabilitacji pod okiem specjalistów dziewczynki robią coraz większe postępy. Sara nie musi korzystać już z wózka, a jeszcze niedawno rodzice prowadzili dwa wózki z niepełnosprawnymi córkami. Potrafi się również samodzielnie ubrać. Ewa przez 8 lat miała miksowany każdy pokarm. Dzięki systematycznej pracy (masaż mięśni twarzy, pobudzanie elementów artykulacyjnych) obecnie potrafi samodzielnie gryźć, a także powiedzieć kilka słów i zdań. Aby nie stracić dotychczasowych umiejętności, konieczne jest kontynuowanie specjalistycznej rehabilitacji. Rezygnacja z fachowej pomocy byłaby przekreśleniem wieloletniej, ciężkiej pracy i skazaniem dziewczynek na wegetację w domu. Niestety, koszty codziennej rehabilitacji, leków, sprzętu i turnusów rehabilitacyjnych przekraczają możliwości finansowe rodziny. Koszt jednego turnusu w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Wągrowcu wynosi około 8.000 zł.

Do tej pory dziewczynki mogły korzystać z pomocy fundacji, które częściowo pokrywały koszty rehabilitacji, jednak Ewa i Sara są już pełnoletnie, a wraz z uzyskaniem pełnoletności wiele dróg wsparcia jest już dla nich niedostępnych. Większość fundacji pomaga głównie dzieciom do ukończenia 18. roku życia. Również prywatni darczyńcy zdecydowanie chętniej pomagają młodszym dzieciom, natomiast apele o pomoc dla Ewy i Sary spotykają się z niewielkim odzewem.


Dorosła, niepełnosprawna osoba zostaje ze swoimi problemami zupełnie sama, tymczasem koszty rehabilitacji nie maleją... O wiele łatwiej jest pomagać małym, chorym dzieciom, jednak pamiętajmy, że osoby dorosłe również potrzebują naszego wsparcia. Zauważmy także ich potrzeby, pomóżmy pokonać kolejne przeszkody na długiej drodze do samodzielności. Nie pozwólmy, by pieniądze decydowały o dalszym życiu Ewy i Sary...
Darowizny na rehabilitację można kierować na konto:


"Podwójny Uśmiech" Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt
ul. Grochowska 56/ 76
04-282 Warszawa
Alior Bank
Numer konta: 51 2490 0005 0000 4610 2114 1109
tytułem: Darowizna dla Sary i Ewy (nr 026)1% podatku dla Sary i Ewy
  • KRS nr 0000206719
  • cel szczegółowy 1%: Na leczenie Sary i Ewy (nr 026)
Ewa i Sara posiadają również subkonta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 900 Laufer Ewa i Sara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Możesz również przekazać 1% podatku na rehabilitację Ewy i Sary:

NUMER KRS: 0000037904

Cel szczegółowy 1%: 900 Laufer Ewa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz