Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

22.03.2012

Monika

http://www.monikabuczek.pl/index.html

Monika pisze:
"Zaczęło się niepozornie, od bólu prawej nogi. Myślałam, że mnie zawiało, poboli kilka dni i przestanie. Ale nie przestało…
Z każdy kolejnym dniem było tylko gorzej. Po trzech tygodniach stosowania maści i plastrów rozgrzewających, ból nie pozwalał mi już normalnie funkcjonować. Nie mogłam chodzić, stać, siedzieć ani leżeć. Z nadejściem nocy bóle nasilały się i momentami miałam ochotę samodzielnie odciąć sobie nogę.
Przez kolejne dwa tygodnie lekarze interniści, ortopedzi, a następnie neurolodzy tłumaczyli mi, że to rwa kulszowa i przez najbliższe trzy miesiące tak po prostu musi być. Nigdy wcześniej nie miałam rwy, ale czułam że to coś więcej … "
Mam na imię...
Mam lat...
To bez znaczenia. Mogłabym być Tobą, Ty możesz być mną, ale nie życzę Ci tego...
Od lipca 2011 roku choruję na bardzo rzadką, niezwykle złośliwą odmianę nowotworu kości (osteosarcoma). W sierpniu usunięto 7 z 16 centymetrów guza, ale pozostałe 9cm nadal stanowi ogromne zagrożenie dla mojego życia. Niestety nowotwór jest odporny na radioterapię. Fakt, iż guz znajduje się w krzyżowej części kręgosłupa sprawa, że nie można go również usunąć operacyjnie
We wrześniu ubiegłego roku, w Centrum Onkologii w Warszawie rozpoczęłam walkę o życie - chemioteriapię, która jest jedyną opcją leczenia dostępną w Polsce. Mimo zastosowania silnych środków (adriamecyna i cisplatyna) dotychczasowe wyniki kontrolne nie wykazują oczekiwanej poprawy. Chemia kończy się w marcu.
Ponieważ kluczowe znaczenie w mojej walcze ma czas, już dziś proszę o wsparcie w postaci 1% Waszego podatku. Umożliwi mi ono kontynuację leczenia w Klinice Onkologicznej w Niemczech. Głęboko wierzę, że chemia zadziała - wtedy pieniądze zasilą konto organizacji UNICORN i pomogą innym, podobnie jak ja, walczącym z nowotworem. Jednak choroba nauczyła mnie, że trzeba być gotowym także na inny scenariusz.
Mam na imię Monika, mam 31 lat i jestem mamą 3,5 letniej, cudownej dziewczynki.
Nie jest ważne, o czym marzyłam wczoraj, dziś marzę, aby być przy niej jak najdłużej.

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN
KRS 0000118043
PKO BP S.A. 34 1020 2892 0000 5802 0128 1500
koniecznie z dopiskiem DLA MONIKI BUCZEK

P.s. Dziękuję....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz