Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

21.03.2012

Oliwka pilnie potrzebuje operacji. Może stracić oko

Źródlo:  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120321/WLOCLAWEK01/120329880

Mama 8-letniej Oliwki jest zdesperowana. - Czas gra na naszą niekorzyść - mówi. - Oliwka w każdej chwili może stracić oko. Musi być operowana!


Oliwka urodziła się w z wrodzoną wadą kości rąk. Ma też zeza krzyżowego. Razem z mamą i czwórką rodzeństwa mieszka przy ulicy Zakręt. - Sama wychowuję dzieci - przyznaje Renata Ziemkiewicz. Oliwka jest najbardziej z nich poszkodowana, choć stara się być samodzielna. Chodzi o szkoły podstawowej, uczy się, dobrze czuje się w gronie rówieśników. Ale jest jedno zagrożenie, które może nieodwracalnie wpłynąć na życie dziewczynki. - Córeczka musi mieć operację jednego oka. Jeśli nie zrobię tego szybko, może je stracić - mówi pani Renata.

Wiadomości z Włocławka

Lekarz we Włocławku nie podjął się tej operacji, zostały skierowane do Krakowa, do prywatnej kliniki. Ale tam trzeba zapłacić 2,6 tys. zł. - Muszę zdobyć te pieniądze, nawet jeśli będę musiała przeznaczyć wszystko to, co mam na życie dla całej mojej piątki - mówi Renata Ziemkiewicz.

Termin operacji ustalono na 27 marca. - Wiem, że to za krótko, by zebrać od ludzi dobrego serca taką
kwotę, ale nie mogę przesunąć terminu - zagrożenie dla Oliwki jest za duże !!!
Pani Renata będzie zbierać pieniądze dla córeczki na konto w fundacji "Mam marzenie". Niezbędny jest dopisek "Dla Oliwii Kopycińskiej" . - Proszę o wpłaty, dla mnie nie tylko czas jest bezcenny, ale i każda złotówka! - apeluje.

Po operacji, która będzie wykonana w Krakowie, w prywatnej klinice, Oliwka przejdzie też kolejną, ratującą drugie, mniej zagrożonego oko - ale już w zwykłym szpitalu.

Na razie życie pani Renaty i jej czwórki dzieci toczy się normalnym trybem, choć wszyscy, łącznie z bliższą i dalszą rodziną zaangażowali się w szukanie pomocy dla Oliwki. Pani Renata jako wolontariuszka prowadzi zajęcia "Biblioteka pod dębem" w świetlicy "Zacisze" na Zakręcie. Tutaj najmłodsze dzieci z dzielnicy Leopoldowo mogą bezpiecznie spędzać czas na czytaniu książek, zajęciach plastycznych, grach i zabawach. Są też dla nich warsztaty manualne. Oczywiście, uczestniczy w nich też Oliwka i jej dwie siostry - młodsza Klaudia oraz starsza Ela. To, że mieszkam na Zakręcie nie oznacza, iż mam tylko roszczenia wobec świata. Chciałam coś z siebie dać - mówi pani Renata. Pracownicy socjalni z Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 "Zazamcze" MOPR we Włocławku znają sytuację swojej podopiecznej. Wiedzą, że pani Renata bardzo stara się, aby córka miała operację. Warto jej pomóc - przekonują.

Osoby, które chcą ją wesprzeć prosimy o kontakt z redakcją lub podajemy adres i numer konta fundacji "Dziecięce Marzenia"
Bielsko-Biała
ul. Milusińskich 6
tel/fax 033 822 89 79

KRS: 0000006734
nr konta: 78 1500 1357 1213 5004 8732 0000

Koniecznie z dopiskiem "Dla Oliwii Kopycińskiej"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz