Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

29.03.2012

Mały Damianek potrzebuje pomocy!

Źródło: http://www.damian.komnata.pl/

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w ratowaniu życia naszego siedmioletniego synka Damianka. Dzięki testom przesiewowym już w pierwszym miesiącu życia wykryto u niego Mukowiscydozę. Od tego momentu jest pod opieką lekarzy z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną, która powoduje powstawanie zmian w obrębie układu oddechowego i pokarmowego. Mimo ciągłego przyjmowania leków stale postępuje i systematycznie wyniszcza cały organizm. Charakteryzuje się ona częstymi stanami zapalnymi oskrzeli i płuc oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Syn zmuszony jest codziennie przed każdym posiłkiem przyjmować bardzo drogie leki - enzymy trawienne, bez których jego układ pokarmowy nie strawiłby pożywienia. Niezbędne jest także uzupełnianie niedoborów witamin A, E, D oraz podawanie preparatów działających osłonowo na wątrobę. Aby zahamować postęp choroby, konieczne jest także oczyszczanie jego dróg oddechowych z lepkiego i gęstego śluzu przy pomocy nebulizatora z preparatami mukolitycznymi - rozrzedzającymi oraz powtarzanych kilka razy dziennie oklepywań klatki piersiowej. Niestety, mimo wykonywanych trzy razy dziennie inhalacji i drenaży, zmiany w płucach Damiana pogłębiają się.
Niestety wydatki na leczenie z miesiąca na miesiąc wzrastają. Teraz wynoszą one 800 - 1000 zł .miesięcznie. NFZ większości z nich nie refunduje. Zakup kosztownych leków oraz sprzętu do rehabilitacji znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. Mamy nadzieję, że trwające testy genetyczne doprowadzą do tego, że mukowiscydoza stanie się chorobą uleczalną.
Teraz jednak wszystko co możemy zrobić to przy pomocy leków i rehabilitacji nie dopuścić aby choroba niszczała organizm naszego synka. Los Damianka jest także w Państwa rękach. Wierzymy, że na naszym miejscu zrobilibyście Państwo wszystko, by ratować życie najbliższej Państwu osoby. Z góry serdecznie dziękujemy
Zrozpaczeni rodzice - Izabella i Przemysław Pawlas

Numer konta, na które można wpłacać pieniądze:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Bank PeKaO S.A. Oddział 1 w Warszawie 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Numer kierunkowy banku dla wpłat dokonywanych z zagranicy:

Koniecznie z dopiskiem:
"DAMIAN PAWLAS - DAROWIZNA NA LECZENIE I REHABILITACJĘ".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz