Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

11.03.2012

Piotruś


Piotruś urodził się w Krakowie 2 kwietnia 2008 przez cesarskie cięcie w 35 tygodniu ciąży jako wcześniak i ważył 2900g. Od 28 tygodnia ciąży wiedzieliśmy że urodzi sie z wrodzoną wadą układu moczowego - prawostronnym wodonerczem (hydronephrosis dex). Cała reszta pozostawała dla nas niestety wielką niewiadomą.
Po porodzie został zdiagnozowany w Uniw...ersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Wykonano wówczas m.in. usg jamy brzusznej, cystografię mikcyjną, renoscyntygrafię. Lekarze znaleźli podmiedniczkowe zwężenie prawego moczowodu, potwierdzili anemię. Zwężony moczowód kwalifikował się do operacji.
Operację Piotruś przeszedł w grudniu 2008r. Przeszkoda w postaci zwężonego moczowodu została usunięta i moczowód został zespolony z nerką za pomocą metody Anderson - Hynesa. Jednak po otwarciu nerki chirurg stwierdził, że nerka jest w większości marska. Powtórne badania potwierdziły, że marskość nerki postępuje – obecnie jest to ponad 85% martwej tkanki. W konsekwencji niewydolnej nerki Piotrek cierpi na nadcisnienie, oprócz tego często zapada na zapalenia oskrzeli, jest podejrzewany o astme wczesnodziecięcą, ma skierowanie na diagnostyke do Instytutu Chorób Płuc w Rabce, jednak cały czas nie stac nas na ten wyjazd.
Wszystko co można było zrobić w kwestii naprawy nerki, zostało już zrobione, lekarze rozkładają ręce i mówią że cudów nie ma – operacja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Piotrek jest pod stałą opieką nefrologiczną, monitorowane są obie nerki - bo zdrowa musi mu starczyć na całe życie. Nie wiemy jak wygląda przyszłosc Piotrka, moze przezyje cale zycie z 1 nerka, a moze niewydolnosc bedzie postępowała...? Nie wiemy tego.
Dlatego załozyłąm subkonto dla syna w Stowarzyszeniu Warto Jest Pomagac i zbieram dla niego środki na obecne i przyszłe leczenie i badania. Cenna jest kazda złotówka, i jako matka jestem wdzieczna kazdemu za okazane serce dla mojego synka.

Piotrusiowi można pomóc wpłacając nawet drobną kwotę na subkonto:

Stowarzyszenie "Warto Jest Pomagać"
z siedzibą: ul. Dąbrowskiego 41a/ 72 (III piętro), 65-035 Zielona Góra

Nr subkonta Piotrusia: 69 1140 1850 0000 2096 6400 1013
dopisek nie jest wymagany, gdyż jest to subkonto należące tylko do Piotrusia,
ale jeśli wymagany jest tytuł przelewu internetowego (czy innego), to wystarczy imię i nazwisko: Piotr Niemiec

Można również pomóc przekazując Piotrusiowi 1% podatku w rozliczeniu rocznym - to nic nie kosztuje!!!
dane do 1% podatku:
Stowarzyszenie warto Jest Pomagać
KRS: 0000 318 521
cel szczegółowy: Piotr Niemiec

Piotrek ma tez założoną linie smsową:

Ściągnij tapetę na swoją komórkę
i dołącz do Elitarnego Klubu Serc Online!
Wyślij smsa o treści
SERCE.PN
na nr 7138
koszt smsa - 1,23zł (z VAT)

Usługę świadczy Phonesat.

Ściągnij tapetę na swoją komórkę
i dołącz do Elitarnego Klubu Serc Online!
Wyślij smsa o treści
SERCE.PN
na nr 72140
koszt smsa - 2,46zł (z VAT)

Usługę świadczy Phonesat.

http://www.podaruj-zycie.eu.org/forum/index.php/board,139.0.html  zapraszam na Pitkowe Forum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz