Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

26.02.2017

Dla Andrzeja....Razem możemy więcej ...

Pan Andrzej...wiek 52 lata...Szczęśliwy mąż i ojciec córek ....
Pan Andrzej....jego szczęście przerwał ostry udar lewej półkuli mózgu.W konsekwencji czego, miał całkowicie niewładną prawą stronę ciała. Od tego czasu nie pisze, nie czyta i nie mówi. Te ośrodki mózgu zostały  zajęte dokładając do tego ogromny uszczerbek w ośrodku rozumienia mowy, kontakt z Nim był utrudniony aby nie napisać niemożliwy.
Przeszedł operację usuwania zatoru w tętnicy szyjnej.
Lekarze nie pozostawili rodzinie cienia nadziei, określając jako "cud" możliwość dojścia do sprawności o "balkoniku" oraz wypowiadania prostych słów .
Żona i córki pana Andrzeja pozostawione z taka diagnozą zabrały go do domu.I rozpoczęła się ich walka ,walka z chorobą i czasem.
Pan Andrzej przebył rehabilitację wczesną na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej. Jest już w domu i ćwiczy pod okiem rehabilitanta. Dodatkowo ma prowadzoną terapie ręki,a także codziennie  własnymi siłami córki prowadzą terapie logopedyczną.
Dziś "balkonik" jest  już wspomnieniem ,pan Andrzej porusza się o kuli. Mimo ,że nadal jest zależny od innych  jest w stanie poradzić sobie w domu i zadbać o podstawowe potrzeby.
Rehabilitant ruchowy oraz logopeda są z Niego bardzo zadowoleni. Ma jeszcze problemy ze zrozumieniem mowy, nie wszystkie informacje do Niego docierają. Ma bardzo duże problemy z nauką. W zasadzie nie może przyswoić żadnego materiału. Jest to proces ogromnie trudny, ponieważ trzeba sobie uświadomić że nie jest to nauka mowy,  problemem jest brak narzędzi do nauki.
Pan Andrzej jednak się nie poddaje. Zaskakuje wszystkich swoją wolą walki.
Lekarzy na pewno zaskoczył. Nikt już nie odmawia mu prawa do szansy na nie tyle co wyzdrowienie ale powrót do sprawności w takim stopniu aby móc funkcjonować w społeczeństwie. On też bardzo chce. Wszyscy którzy z Nim współpracują podkreślają Jego niesamowite dążenie do samodzielności. Ludziom którzy się Nim zajmują okazuje szacunek i pomoc jaką sam może dać w ułatwianiu im pracy wokół siebie.
Ważny jest czas, pierwsze pół roku . Niestety na NFZ z rehabilitacji pan Andrzej będzie mógł skorzystać dopiero w 2018 roku. A tyle pan Andrzej nie może czekać.Koszt pobytu w takich ośrodkach jest ogromny, dlatego rodzina założyła  subkonto .Subkonto na które trafią odliczone od podatku środki Środki na ratowanie życia i zdrowia panu Andrzejowi.
Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Korzeniowski, 7258  panu Andrzejowi w codziennej walce o zdrowie i sprawność.
Pomagacie Mu wrócić do swojego dawnego życia, powrócić do żony i córek.
                                                          Dziękujemy !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz