Obserwatorzy

Żyj Uważnie-Ważne Jak Żyjesz !!!

17.02.2012

Iza Partyka - pomóz jej wygrać życie !!!

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/grudziadz-pomaga-chorej-izie-przylacz-sie-do-akcji

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120203%2FGRUDZIADZ01%2F410482874&fb_source=message

Jak pomóc Izie?
- przekazując 1 proc. z podatku. KRS 0000225584 Caritas diecezji toruńskiej; w pozycji cel szczególny należy wpisać "DLA IZY PARTYKI”
- wpłacając pieniądze na konto o numerze 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240 z dopiskiem "DLA IZY PARTYKI”
Iza choruje na rzadki rodzaj raka kości, zwany nowotworem Ewinga. Początkowo choroba obejmowała kość krzyżową, a teraz zainfekowała jeszcze miednicę, żebra, obojczyk, łopatki, mostek, kręgosłup i głowę.Leczenie w Chinach to przysłowiowa "brzytwa”, której chwyciła się Iza i jej rodzina, ponieważ w Polsce lekarze rozłożyli ręce. - Powiedzieli, że już nic więcej nie mogą dla mnie zrobić - załamuje głos dziewczyna. - Mój stan jest naprawdę ciężki. Ale nie poddaję się.

Osiemnastolatka nie ma jednak zamiaru się poddawać. - Moja siła i wola walki jeszcze się nie skończyła - napisała Iza na facebook'u. - Istnieje klinika w Chinach, która być może byłaby w stanie mi pomoc i odwrócić moje życie. Niestety, jak się domyślacie, wiąże się to z dość dużymi kosztami. Właśnie teraz zaczyna się moja pawdziwa walka o życie.
Koszt wyjazdu może wynieść nawet 200 tys zł. Iza i jej rodzina nie są w stanie wyłożyć takiej kwoty z własnej kieszeni, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje leczenie za granicą. Dlatego do akcji wkroczyli przyjaciele ciężko chorej dziewczyny. Połączyli siły z Młodzieżową Radą Miasta i kilkudziesięcioma młodymi ludźmi z Grudziądza. Tak powstała akcja "Wiosna dla Izy", w ramach której od przyszłego tygodnia w naszym mieście ruszy intensywna zbiórka pieniędzy na rzecz chorej uczennicy II LO.
- Zbiórka będzie przeprowadzona na terenie całego Grudziądza - mówi Leszek Pawski, przyjaciel Izy i jeden z pomysłodawców akcji. - Od 20 do 24 lutego wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek w centrum i innych zatłoczonych ulicach. W niedzielę, 19 lutego zbiórka odbędzie się przed kościołem w Tarpnie, a 26 lutego także przed innymi kościołami w mieście.
Wolontariusze będą mieli na szyi legitymacje w kolorze bladego różu, na których znajdą się ich dane oraz logo akcji "Wiosna dla Izy".
- Zachęcam wszystkich ludzi do przyłączenia sie do zbiórki. Pomóżmy Izie spełnić marzenia o życiu normalnej nastolatki i studentki Akademii Muzycznej - apeluje Leszek Pawski.
Oprócz zbiórek, młodzież zaplanowała też duży koncert, który odbędzie się w hali na osiedlu Lotnisko juz 17 marca. W tej chwili trwają poszukiwania sponsorów i zespołów, które uświetnią imprezę.
Przekaż Izie 1 % podatku 
Każda złotówka przybliża Izę do wyjazdu na leczenie. Dlatego dziewczyna apeluje o przekazanie jej 1% podatku. Aby to zrobić, wystarczy wpisać w swojej deklaracji podatkowej w pozycji "KRS" numer 0000225584 Caritas Diecezji Toruńskiej, natomiast w pozycji "Cel szczególny" należy wpisać "Dla Izy".
Osoby, które chciałyby dodatkowo wesprzeć Izę, mogą przelewać pieniądze na następujące konto: 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240. W tytule przelewu trzeba koniecznie wpisać "Dla Izy".

Przyłącz się i Ty do walki o życie Izy !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz